Virginia Shea netiketi kuues käsk on “Jaga oma teadmisi”. Inglise keeles Share expert knowledge. Näitena on meie õppematerjalis toodud kuidas Linus Torvalds ning Tim Berners-Lee oma teadmiste jagamise tulemusena on meil täna Linux ja veeb kui selline. Suur kummardus neile, nad on tõepoolest suurte asjadega hakkama saanud!

Aga kust jookseb piir suurte teadmiste ja suurte lolluste vahel? Kui kirjutada uurimustöö lameda Maa kohta ning avaldada see internetis – kas see on suur tarkus, expert knowledge? Antud näite võiks pigem ulmekirjanduse valdkonda kanda ning lugemist meelelahutusena võtta.

Mind isiklikult ei häiri, kui inimesel on oma arvamus millestki – olgu see seisukoht siis õige või vale, faktidega tõestatud või mitte. Häirima hakkab see siis, kui seda väga valjusti kuulutatakse. Kahjuks on kaasaegses meedias võimalused oma teadmiste jagamiseks piiramatult suured ning sellistele “uudistele” koguneb palju järgijaid.

Kui vaadata Shea kuuenda käsu helgemat poolt, siis mida me, arendajad, teeksime ilma sellise veebileheta nagu stackoverflow.com? Ja mida teeks leht üksinda ilma oma teadmisi jagavate kasutajateta? Kuid ega sealgi leitut alati puhta kullana võtta ei saa. Vahel jagatakse ka seal enda halbu harjumusi või teadmatusest vigaseid koodijuppe.

Kokkuvõtteks, internetis liikudes ise pigem lugeja rollis olles, ma soovitan kõigil säilitada kaine mõistus ning mõelda enne kui midagi ekspertarvamusena võtta!