Agu Sihvka moodi kõik ausalt ära rääkides, pean alustama sellest, et enne selle nädalast peatüki lugemist ei teadnud ma sellistest erivajadusi toetavatest funktsionaalsustest väga palju. Õppimise käigus, aga proovisin näiteks ära VoiceOver abilise, sirvisin erinevaid UX disaini abilahendusi ning otsisin veel lisaks erinevaid lahendusi.

Üks, mis mulle kuidagi eriliselt silma jäi oli Xbox Adaptive Controller ehk Xbox mängupult erivajadustega inimestele. Toote arendamist alustati juba 2015, seda täiendati erinevate häkatonide raames ning müügile jõudis see lõpuks 2018 aasta kevadel.

Pult on õhuke nelinurkne karp, millel on kaks suurt ümarat nuppu. Mõlemaid saab seadistada ükskõik millise tavapuldi nupu asemel. Lisaks on noole klahvid, menüü-, vaate- ning Xbox kodunupp. Mõlemal küljel on USB pesad, kuhu saab lisada erinevaid analoogsisendeid külge panna. Seadme tagaküljel on üheksateist 3,5mm pesa kuhu saab lisada toetavaid sisendseadmeid. Iga pesa vastab ühele nupule tavapuldil.

Xbox Adaptive Controlleri külge on võimalik lisada näiteks isegi QuadStick kontroller, mis võimaldab juhtida seadet kõrre kaudu puhudes/imedes.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Microsoft on teinud suure sammu edasi tehes mängimise lihtsamaks/võimalikumaks ka erivajadustega inimestele. Samas, olenevalt vajadustest võib Adaptive Controllerile lisaseadmete soetamine väga kulukaks minna.

Viited: