Heaks juhiks ei saa niisama. Selleks on vaja erialaseid teadmisi ning kindlasti vastavaid isikuomadusi. IT maailmas tihti on palju häid spetsialiste, kes juhtideks ei sobi kuna neil puudub näiteks piisav suhtlemisoskus. Teisalt, mõnest keskpärased spetsialistist võib saada just väga hea juht!

Võtame näiteks Steve Jobs. Ta ei olnud kindlasti Macintoshi juurutamise juures kõige tugevam spetsialist. Kuid tugeva töötahte, sihikindluse ning äärmiselt suure visiooniga sai temast maailma ühe väärtuslikeima ettevõtte juht. Minu arvates Jobs oli pigem kuri boss, kui motiveeriv liider. Oli kas tema arvamus või vale arvamus. Aastatega lihtsalt inimesed mõistsid tema visiooni edu ning seetõttu tahtsid koos temaga sama asja ajada!

Teistsuguse näitena võiks tuua Larry Page, üks Google asutajatest. Ta on introvertne kuid pigem demokraatlik ning alati kuulab teiste inimeste ideid. Page on kindlasti eeskuju oma intelligentuse, innovaatilise mõtlemise kui suhtlemisoskuse poolest!

Nii Jobs kui Page juhitud ettevõtted jõudsid tippude tippu. Minu arust väga erinevad inimesed ning juhtimise stiilid, kuid mõlemat on saatnud suurim võimalik edu tänu sellele, et mõlemad siiralt usuvad sellesse mida nad teevad.